FILIP GALAS

Sprawdź, czy włosy do ramion to fryzura dla Ciebie

Freehair

27-04-2020

Eksperymentować z fryzurami dla długich włosów, a może zdecydować się na małe cięcie? Niepewne, jak wyglądałybyśmy w krótkich włosach i żądne zmian najchętniej decydujemy się na fryzury do ramion i słusznie, ponieważ to jedna z najmodniejszych fryzur 2020 roku.

Łatwiejsze w pielęgnacji, bardziej ekonomiczne (krótsze włosy to mniej zużytego szamponu i odżywki), a do tego lżejsze i jakże efektowne. Owszem, wymagają odświeżenia i częstszych wizyt u fryzjera, ale coś za coś. Włosy do ramion mają wiele zalet, jak choćby taką, że mycie i suszenie zajmują mniej czasu, a rozczesywanie nie powoduje takich zniszczeń jak przy długich. Co więcej, kiedy najdzie nas ochota, możemy zrobić kitkę i mały kok, a na upartego – nawet krótki warkocz. Pozostaje pytanie, czy włosy do ramion to fryzura dla każdej z nas?

Komu pasują włosy do ramion?

Z grzywką czy bez? Z przedziałkiem pośrodku czy na boku? W naturalnym kolorze, a może w jaśniejszym? Jeśli chodzi o proste włosy do ramion, wszystko zależy od kształtu twarzy. Stylista podczas doboru fryzury ocenia przede wszystkim gatunek włosów, ich naturalną teksturę (proste, falujące, kręcone), ich ilość oraz kierunek wzrostu. Nie bez znaczenia jest struktura kości czaszki, bo to często mówi nam, czy grzywka ma sens, czy będzie gęsta czy delikatna. Przykłady? Do owalnej twarzy pasować będzie fryzura z przedziałkiem pośrodku, która optycznie zmniejszy żuchwę, natomiast do okrągłej – zaczesanym po lewej bądź prawej stronie, ponieważ asymetria uczyni twarz bardziej pociągłą. 

Jeszcze innym rozwiązaniem są włosy do ramion z grzywką na bok wskazane dla kobiet o okrągłej twarzy. Prosta grzywka, zwłaszcza rozdzielona na dwie połowy, przysłuży się bardziej posiadaczkom twarzy pociągłej – dobry fryzjer dobierze jej długość indywidualnie po przestudiowaniu cech charakterystycznych dla ciebie. Często podkreśla się, że fryzury do ramion są wręcz idealne dla wysokich kobiet. Skracają one zbyt długą szyję, co oczywiście nie oznacza, że na takie cięcie nie mogą zdecydować się klientki, którym natura poskąpiła wysokiego wzrostu. 

Dla kogo cieniowane włosy do ramion?

Włosy do ramion sprawdzą się również u posiadaczek okrągłej bądź kwadratowej twarzy, tworząc efekt jej wysmuklenia oraz złagodzenia rysów. U niektórych kobiet najlepszym pomysłem będą z kolei włosy cieniowane do ramion. Pasują one szczególnie kobietom, które mają cienkie włosy i walczą o dodanie im objętości. W takiej fryzurze wyglądają „lżej”, zwłaszcza przy zastosowaniu kosmetyków, które uniosą je u nasady. 

Proste włosy do ramion to modna fryzura nie tylko w 2020 roku, ale i w każdym poprzednim. Powód? Sprawdza się ona właśnie u kobiet, których utrapieniem są cienkie włosy, z natury bądź z powodu poddawania ich licznym zabiegom fryzjerskim czy też częstej stylizacji. Po obcięciu ich do wysokości ramion optycznie stają się gęstsze, pod warunkiem, że nie będą one traktowane kosmetykami, które mogłyby je obciążyć. Kluczem do dobrej fryzury zawsze jest precyzyjne zdiagnozowanie potrzeb skóry głowy i włosów – pomoże ci w tym doświadczony stylista.

Jak upiąć włosy do ramion na co dzień?

Jak układać włosy do ramion na co dzień? Możliwości jest bardzo dużo – można je wyprostować, ułożyć w delikatne fale, a nawet spiąć. Fryzura o takiej długości pozwala związać je w kucyk, a nawet tworzyć bardziej wymyślne upięcia, w których nie zaszkodzi sięgnąć po opaski w stylu retro lub ozdobne spinki. Niekiedy można skusić się nawet na warkocz, zwłaszcza jeśli potrafimy zrobić kłos, idealny tak na wieczór, jak i np. na siłownię.

A co powiesz na wystylizowane w efekcie sombre włosy do ramion? Na pewno sprawdzi się on u kobiet latem, podczas słonecznych dni. Nie oznacza to oczywiście, że utrzymane w stylu ombre włosy do ramion odchodzą do lamusa. Jeśli lubimy odważniejsze koloryzacje, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się właśnie na mocniejsze przejścia między poszczególnymi barwami. Warto bowiem pamiętać, że doskonałym uzupełnieniem linii do ramion będzie właśnie dobrze dobrany kolor, który może podkreślić fryzurę, urodę bądź redukować nadmiar lub niedostatek objętości fryzury.

Za co kochamy fryzury do ramion? Przede wszystkim są bardzo kobiece, ale nie ukrywajmy, że lubimy je też za wygodę i to nie tylko w pielęgnacji. Ich układanie na co dzień jest po prostu przyjemnością. Jeśli tylko są zadbane, tj. nie widać po nich przesuszenia, nośmy je rozpuszczone. Odżywki wygładzające, serum na końcówki włosów i pianki unoszące włosy u nasady utrzymają je w świetnej kondycji, a dzięki temu na układaniu zaoszczędzimy całkiem sporo czasu.